Resultater fra Shibaspesialen lørdag 26. mai 2012

Dommere: Erna Upmeijer
Antall deltakere: 70 voksne shiba og 8 valper

NSK gratulerer vinnerne!

BIR og BIM 2012
BIR og BIM 2012
Hanner: 
1 BHK BIM CERT:F BG MAC UCH Takechiyo Go Enshuu Hirosesou, eier Olegs Pochivalovs
2 BHK.  Reserve-CERT:Dragon House Ichiro Suzuki, eier Helene Nordwal
3 BHK. CK :Quannik’s Biloksi Caddo Bastian, eier Britt Holtan
4 BHK. CK :Daitaiyo Av Enerhaugen, eier Lise Kommisrud
 Tisper: 
1 BTK, BIR. 2BIS CERT:Eriko No Noriko Go Av Enerhaugen, eiere Anne Knutsdatter Wille, Erik Joung og Christen Lang
2 BTK. Reserve-CERT:Qannink’s Cria Luna, eier Kine Skaugen
3 BTK :Stämmlocks Kochou, eier Lena Sonefors
4 BTK :N UCH Natsuhime av Enerhaugen, eiere Janne Lanneskog, Ronny Oen og Christen Lang
Veteran: 
 BIR og BIM Veteran
BIR-Veteran:N S LV UCH Tenko av Enerhaugen, eier Eirik Knudsen
BIM Veteran:S UCH Honto-No Momoko, eiere Anette Wallin og Helene Nordwall
  
Valper 
Sutamuroko (Nikko)
BIR. BIS Valp :Sutamuroko Nikko, eier Helene Nordwall
  
BIM valp:Naichi av Enerhaugen, eier Kirsten Husebø og Olav Aga
 Oppdretterklasse 
1 Oppdrettergruppe, HP2 Oppdrettergruppe, HPKennel EnerhaugenKennel Honto-No
VandrepokalerKlubben deler ut tre premier som består av pokal og album. Les mer…  
  
Kennel Mjærumhøgda’s vandrepremie
Til Shibaspesialens beste shiba: Eriko No Noriko Og av Enerhaugen
  
Kennel An-An’s vandrepremie
Til Shibaspesialens beste norskoppdrettede shiba:Eriko No Noriko Og av Enerhaugen
 
  
Kennel Enerhaugens vandrepremie
Til Shibaspesialens beste oppdretter:Kennel Enerhaugen
 
Gavepremiermed bestemte kriterier gitt av enkeltpersoner

Resultater fra Amerikansk Akitaspesial lørdag 26. mai 2012

Dommer: Freddie Klindrup
Antall påmeldte: 61 voksne shiba + 6 valper
NSK gratulerer vinnerne!

Hanner 
1 BHK. BIR:S.DK.UCH: Kazakoshi No Kuronishiki Go Yokohama Atsumi, eier Birgit Hillerby Eriksson.
2 BHK :Ølenskjolds Hachiko, eier John Aareskjold Tjøtta.
3 BHK :Ølenskjolds Genki, eier Mona Lisa Johansen.
4 BHK :F BG MAC UCH Takechiyo Go Enshuu Hirrosesou, eier Olegs Pochivalovs
 
 Tisper
1 BTK. BIM:Eriko No Noriko Go av Enerhaugen, eier Christen Lang
2 BTK :Sutamuroko Lil zum-Zum. eier Lena Sonefors
3 BTK :Teruhama av Enerhaaugen, eier Solvor Nærland
4 BTK :NV11 NJV11 Ølensjolds Geisha, eier John Aareskjold Tjøtta

Veteran

BIR. BIS-1 Veteran:SNUCH. Honto-No Reiko, eier: Helene Nordwall
BIM Veteran:NUCH NVV11 WWV12 Mjærumhøgda’s Yu Komatsu, eier Lise Kommisrud

Valp

BIR. BIS-3 Valp:Sutamuroko Nikko, eier Helene Nordwall
BIM valp:Naichi av Enerhaugen, eiere Kirsten Husebø og Olav Aga.
  
Oppdretterklasse 
 
BIR Oppdretterklasse:Kennel Enerhaugen ved Jorunn Kvalheim og Christen Lang.
  
Avlsklasse
 
 BIR & BIS Avlsklasse:NUCH Jun av Enerhaugen, eier Jorunn Kvalheim 

Resultater fra Akitaspesialen søndag 27. mai 2012

Dommer: Marianne Holmli
Antall påmeldte: 62 voksne shiba + 6 valper
NSK gratulerer vinnerne!

BIR og BIMNAK 2012 BIR og BIM 
Hanner 
  
1 BHK CERT BIR BIS-3:Honto No Fujiyamato, eier Camilla Gustafsson NY NORSK CHAMPION
2 BHK. R-CERT:Ølenskjolds Haciko, eier John Aareskjold Tjøtta
3 BHK Cert:Takahiro av Enerhaugen, eier Aud Inger Hembre
4 BHK:S DK UCH Kazakoshi No Kuronishiki Go Yokohama Atsumi, eier Birgit Hillerby Eriksson
  
Tisper 
  
1 BTK BIM, Cert:Eriko No Noriko Go av Enerhaugen, eiere Anne Knutsdatter Wille, Erik Joung og Christen Lang
2 BTK. R-CERT:Honto No Kiyomi, eier Anette Høgvoll
3 BTK.INT NORD DK UCH NORD V 11 Explorers Inagiru, eier Birgit Hillerby Eriksson
4 BTK:NV11 NJV 11 Ølenskjolds Geisha, eier John Aareskjold Tjøtta
  
Veteran 
NAK 2012 Veteraner 
BIR  Veteran:INT NORD DK UCH NORD V 11 Explorers Inagiru, eier Birgit Hillerby Eriksson
 BIM Veteran:NORD UCH Ak-Inu Bas Shiro Saki, eier Dan Ove Thuen

 

 
Valp 
 NAK 2012 Valper
BIR  valp:Naichi av Enerhaugen, eiere Kirsten Husebø og Olav Aga
BIM valp:Sutamuroko Nikko, eier Helene Nordwall
  
Oppdretterklasse 
 
BIR.  BIS-3:Kennel Honto-No ved Helene Nordwall
  
 
Avlsklasse 
 
BIR og BIS:NUCH Jun av Enerhaugen, eier Jorunn Kvalheim

Resultater fra Norsk Akita Klubb søndag 12. juni 2011

Dommer: Angelika Kammerscheid-Lammers, Tyskland.
60 vokne Shiba påmeldte, 16 ikke møtt.
12 valper, 2 ikke møtt.
NSK gratulerer vinnerene!

1 BHK CERT BIR 3BIS Ølenskjolds Baron Rag, eier Kjartan Vanvik Skjæveland
2 BHK NUCH Shibatrolls Balder, eier Tone Jåtten
3 BHK RES.CERT Shibatrolls Darren, eier Maria Mathiassen og Are Aarberg
4 BHK Østbylias Tøffe Zorro, eier Sissel Skjelbred og Linda Lundås

1 BTK BIM NUCH Ølenskjolds Chita, eier Arve Skjæveland
2 BTK Cert Ølenskjolds Emma, eier John Aareskjold Tjøtta
3 BTK NUCH NV10 Benihidehime av Enerhaugen, eier Jorunn Kvalheim
4 BTK NUCH Honto – No Omamori, eier Dan Ove Tuven
RES.CERT: Asa No Daisuki Go av Enerhaugen, eiere Stein Lavik og Christen Lang

BIR VET 2BIS VET: NORD UCH Ak-Inu-Bas Shiro Saki, eier Dan Ove Tuven
BIM N.S.UCH NV00 Soldoggens Chimpira, eiere Lisbeth Høyem og geir Aasheim

BIR valp: Kuromatsuhime, eiere Behnaz Ganji, Morten Båtbukt, Steinar Vatne, Ann Margot Whyatt, Jorunn Kvalheim og Christen lang
BIM Qanniks Cria Tutten MC Dreamy, eier Vibeke Standal

BIR og BIS OPPDK: Kennel Ølenskjold

Resultater fra Norsk American Akita Klubb lørdag 11. juni 2011

Dommer: Kim Vigsø Nielsen, Danmark.
58 voksne Shiba påmeldt, 6 ikke møtt.
11 valper, 2 ikke møtt.

NSK gratulerer vinnerene!

1 BHK Cert. BIR Honto –No Fujiyamato, eier Millis Gustavsson
2 BHK Res.Cert Shibatrolls Bjarg, eier Karen Gjerde
3 BHK Terunishiki av Enerhaugen, eiere Ingrid Lindaas og Trond Teigland
4 BHK NUCH. Mjærumhøgdas Yu Komatsu, eier Lise Kommisrud

1 BTK CERT. BIM Negi- Inus Ly Fu Kamanari Ritorubea, eiere Krister og Erica Lindstrøm
2 BTK Res.CERT Masako av Enerhaugen, eiere Christen Lang og Ida Thune Vangdal
3 BTK Ølenskjolds Emma, eier John Aareskjold Tjøtta
4  BTK NUCH.Ølenskjolds Chita, eier Arve Skjæveland

BIR VET BIS2: Mjærumhøgdas Yu Komatsu, eier Lise Kommisrud
BIM : N.S.UCH.NV00 Soldoggens Chimpira, eiere Lisbeth Høyem og Geir Aasheim
 

BIR valp: Qanniks Cria Lotta, eier Lisa-Maria Angell
BIM : Chimaru No Takayuu av Enerhaugen, eier Kaja Helene Kristiansen

BIR BIS OPPDK Kennel Negi-Inu

Resultater fra Shibaspesialen lørdag 11.juni 2011

Dommer: Rita Kadike-Skadia, Latvia.
75 voksne Shiba påmeldt, 12 ikke møtt.
14 valper, 2 ikke møtt.
Norsk Shiba Klubb gratulerer vinnerene!

1 BHK BIR 4BIS(Kat.nr.0024) NUCH. Shibatrolls Balder, eier Tone Jåtten
2 BHK (Kat.nr.0028) N.S.UCH. Tenko av Enerhaugen, eier Eirik Knudsen
3 BHK CERT (Kat.nr. 0016) Honto-No Fujiyamato, eier Millis Gustavsson
4 BHK RES.CERT (Kat.nr. 0018) Shibatrolls Bjarg, eier Karen Gjerde

1 BTK CERT.BIM (Kat.nr. 0061) Najanins  Yu Jishin, eier Tonje Helene Bøe
2 BTK RES.CERT (Kat.nr.0045) Ølenskjolds Emma, eier John Aareskjold Tjøtta
3 BTK (Kat.nr. 0059) Masako av Enerhaugen, eiere Christen Lang og Ida Thune Vangdal
4 BTK (Kat.nr.0073) N.S.UCH.NV00 Soldoggens Chimpira, eiere Lisbeth Høyem og Geir Aasheim

BIR VET 2BIS VET: Soldoggens Chimpira, eiere Lisbeth Høyem og Geir Aasheim
BIM VET:  (Kat. Nr.0032) NUCH. Mjærumhøgdas Yu Komatsu, eier Lise Kommisrud
 

BIR Valp: (Kat. Nr 1008) Qanniks Cria Lotta, eier  Lisa-Maria Angell
Bim Valp: (Kat.nr.1004) Qanniks Cria Tito, eier Ida Nerås

BIR Oppdretterklasse og BIS OPPDK : Kennel Shibatroll  med hundene Balder, Bjarg, Colton og Darren.

Beste Black and tan: Shibatroll’s Colton kat.nr. 0010 Eier: Karen Tvedt
Beste Norskoppdrettede Shiba: Shibatroll’ Balder kat.nr. 0024 Eier: Tone Jåtten

Resultater fra Akitaspesialen lørdag 22. mai 2010

Dommer: Nikos Vazakas (53 voksne shiba + 16 valper) 

NSK gratulerer vinnerne!

1 BHK BIR, BIS: Kurokaidou Go Bingo Kamishimasou, eier Paula Granqvist
2 BHK:San Jo Lucky In Love, eiere Helene Nordwall & Christen Lang
3 BHK Cert:Chonix Pujo Kin Hochi Kane, eier Susie Larsson
4 BHK:Shibatroll’s Balder, eier Tone Jåtten
1 BTK BIM, Cert:Ølenskjold’s Chita, eier Arve Skjæveland
2 BTK:Unas Rose From A Virgin, eiere Unn & Asbjørn Rimstad
3 BTK.Daiichi Kurofujihime av Enerhaugen, eiere Miriam Tofting & Christen Lang
4 BTK:Honto-No Hanakuro, eiere Mona Urbig & Helene Nordwall
BIR BIS Veteran:San Jo Lucky In Love, eiere Helene Nordwall & Christen Lang
 BIM Veteran: Soldoggen’s Chimpira, eiere Lisbeth Høyem & Geir Aasheim
BIR 3BIS valp:Shibatroll’s Cole, eier Anita Pedersen
BIM valp:Ølenskjold’s Emma, eier John Aareskjold Tjøtta
1.  HP BIS:Kennel Enerhaugen
2.  HP :Kennel Østbylia
3 HP: Kennel Honto-No

Parklasse

Parklasse 2BIS:Kurokaidou Go Bingo Kamishimasou og Honto-No Hanakuro

Resultater fra Shibaspesialen søndag 23. mai 2010

Dommere: Arne Foss (61 voksne shiba) og Lis-Beth Liljeqvist (19 valper)

NSK gratulerer vinnerne!

1 BHK , BIR, 2BIS, Cert, Ny norsk champion:Honto-No Daimaruou, eier Christen Lang
2 BHK :Kurokaidou Go Bingo Kamishimasou, eier Paula Granqvist
3 BHK :Daiichi Kuromatsu Go av Enerhaugen, eiere Ann Margot Whyatt, Steinar Vatne
4 BHK :Shibatroll’s Balder, eier Tone Jåtten
1 BTK, BIM, Cert:Chako Go Ichiokasow av Enerhaugen, eiere Ann-Christin Larsen & Christen Lang
2 BTK:Masako av Enerhaugen, eiere Ida Thune Vangdal & Christen Lang
3 BTK :Honto-No Zen-Ya, eier Helene Nordwall
4 BTK :Soldoggen’s Chimpira, eiere Lisbeth Høyem & Geir Aasheim
BIR BEST IN SHOW Veteran:Honto-No Zen-Ya, eier Helene Nordwall
BIM Veteran:Mjærumhøgda’s Naganobu, eier Laila Nagel
BIR 3BIS Valp :Ryuukuro av Enerhaugen, eier Sigurd Nordal 
  
BIM valp:Stämmlocks Kochou, eier Lena Sonefors
Oppdretterklasse 
1. Hp, BIS:Kennel Enerhaugen
2. Hp Kennel Honto-No
 3.Hp, Unas Kenel
  
 
VandrepremierKlubben deler ut tre premier som består av pokal og album. Les mer…  
  
Kennel Mjærumhøgda’s vandrepremie
Til BIR Shiba:Honto-No Daimaruou 
 
  
Kennel An-An’s vandrepremie
Til beste norskoppdrettede shiba:Chako Go Ichiokasow av Enerhaugen
 
  
Kennel Enerhaugens vandrepremie
Til beste oppdretter:Kennel Enerhaugen
 
Gavepremiermed bestemte kriterier gitt av enkeltpersoner
 
Beste Black and Tan:Honto-No Hanakuro, eiere Mona Urbig & Helene Nordwall
  
”Fersk med shiba”: Anette Høgvoll, eier av Honto-No Kiyomi 
  
 ”Beste shiba bosatt i Trøndelag”: Soldoggen’s Chimpira 
  
 Beste unghund hann: Shibatroll’s Balder

Resultater fra Shiba Speciality Show torsdag 3. juli 2008

Dommer: Ishikawa Ichiro, Japan

BIR & BIM

BIR ble tispen Explorer’s Inagiru, eiere Ofelia Olsson og Birgit Hillerby, Sverige

BIM ble hannhunden Vormund To Russia With Love, eier Elena Zakamskaya, Russland

Juniorklasse hannhund:
1. excellent Kazakoshi No Rikakaze Go Yokohama Atsumi, eier Elena Zakamskaya; Russland
2. excellent Två Älvars Basho-san Battei, eier Ewa Edholm, Sverige
3. very good Chonix Daigoro, eier Robert Kiejstut, Sverige
4. very good Två Älvars Battei, eier Per Kailison, Sverige

Juniorklasse tisper:

1. excellent Handzimemesite Giza, eier Elena Zakamskaya, Russland
2. excellent Seiryuhime Go Shun’you Kensha eier Silvia Exsposito, Spania
3. excellent Noven’s Pi-Tadaaki, eier Bengt Eggen, Norge
4. excellent Curage Innis And Gunn eier Kicki Holm, Sverige

Beste junior
CERT Handzimemesite Giza

Unghundklasse hannhund:
1. excellent Juhou Go Kuwana Mitomosou, eier Elena Zakamskaya, Russland
2. excellent Alina’s Sato Kaito, eier Annika Mårtensson, Sverige
3. excellent We-Sedso Go Nippo, eier Jytte Röschke, Tyskland
4. excellent Lucky Dragon’s Lucky Star, eier Helena Löfvendahl, Sverige

Unghundklasse tisper:
1. excellent Aisite Imasski Des, eier Elena Zakamskaya, Russland
2. excellent Jaret Del Biaggio, eier Giuseppe Biagiotti, Italia
3. very good Chonix Cho-Nixa, eier Annika Larsson, Sverige
4. very good Dan-Star-Kom Lu Ginx Midnight Kiss, eier Ludmila Komyakova, Russland

CERT
Juhou Go Kuwana Mitomosou

Åpen klasse hannhund:

1. excellent Chonix Yoritomo, eier Kitty Holm, Sverige
2. very good Hirose No Ryuuhou Go Enshuu Hirosesou, eier Jannice Bannister, England
3. very good Noven’s Lásaro, eier Annelie Wetterskog, Sverige
4. very good  Beniryu av Enerhaugen, eier Birte Blomli, Norge

Åpen klasse tisper:

1. excellent Taichung Spring Affair, eier Paula Granqvist, Sverige
2. very good Alina’s Santa Ynez, eiere Kirsten & John Hansen, Danmark
3. very good Sakura-Go Shun’ you Kensha, eier Eirik Knudsen, Norge
4. very good Natural Wajin Shima, eiere Kirsten & John Hansen, Danmark

Championklasse hannhund:
1. excellent Vormund To Russia With Love, eier Elena Zakamskaya, Russland
2. excellent We-Sedso Ushiwaka Maru, eiere Helle Röschard & Jytte Röschke, Tyskland
3. excellent Sayuki Del Bagio, eier Elettra Grassi, Italia
4 excellent Natural Naruhito, eier Tuija Meriranta, Finland

Championklasse tisper:
1. excellent  Explorer´s Inagiru, eiere Ofelia Olsson & Birgit Hillerby-Eriksson, Sverige
2. excellent  Explorer´s Q-Hime, eier Birgit Hillerby-Eriksson, Sverige
3. excellent Vormund I´m Biba, eier Elena Zakamskaya, Russland
4. excellent Yamazakura´s Arawasu  Fujutsu, eier Lotta Arborelius, Sverige

Veteranklasse hannhund
1. excellent Haguro No Beniwaka Go Chuuou Haguro, eier Birgit Hillerby-Eriksson, Sverige

Veteranklasse tisper:

1. excellent Soldoggen’s Chimpira, eier Lisbeth Høyem, Norge